Dünya’nın En Zengin Adamı Değişti!

Ben kendimi bildim bileli dünyanın en zengin adamı Microsoft‘un sahibi Bill Gates‘ti, bugüne kadar.Belkide Bilgisayar işine girmemdeki itici güçlerden biriydi bu çeşit bi zenginlik bilemiyorum.Dünya’nın yeni en zengin adamı Meksikalı Carlos Slim olmuş,67.8 milyar dolarlık servetiyle.67 yaşında olan Carlos Slimin babası Lübnanda doğmuş ve 1902de Meksika’ya göç etmiş.Slim soyadı da aslında Selimmiş ama ne hikmetse değiştirmişler heralde ortama uymak için.Emlak işiyle uğraşan baba Slim,Meksikada zengin bir ailenin kızıyla evlenmiş.Sonra oradan parayı bulmuşlar daha geliştirmişler tabi.
Carlos Slim‘in parasının kaynağı ise Meksika’nın ana telekom operatörü Telmex’i 1990 da özelleştirmeden almasıyla başlamış.Slim’in zenginliğindeki artışta, çoğunluğuna sahip olduğu Latin Amerika’nın en büyük cep telefonu şirketi America Movil’in hisselerindeki yüzde 27’lik artış etkili oldu.
[kaynak]

Demek ki neymiş efendim artık para bilgisayarda değil,telefon işindeymiş. :) Bizde internetten tıklaya tıklaya para kazanmaya çalışalım peeehhh adamlar tomarlarla götürüyor arkadaşım.

235 Yorum

  • dvj dün yaNIN EN ZEN GİN ADAMI ALİ AGOGLU

  • zenginin malı züürtün çenesini yorar işte.. :)

  • valla ben kendi babamı tercih ederim zenginse zengin banane

  • bırakın milletin parasını konuşmayı kendinize bakın siz. bir söz vardır. zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış…

  • dünyanin en zengin adami mesincırın sahibi

Bir Cevap Yazın